Nasze projekty

Co się stanie, kiedy ekipa przyjaciół stwierdzi, że samo picie kawy to mało? Jeżeli Ci przyjaciele przypadkiem są architektami, robotykami, konstruktorami i programistami, to postanowią… pić więcej kawy, robiąc przy okazji coś kosmicznego! 

Tak powstała grupa Innspace. Cel był prosty – wykorzystać nasze doświadczenie, aby zrobić razem coś fajnego! Zaczęło się od jednego, wspólnego projektu. Wciągnęło nas to na tyle, że razem planujemy zrobić wiele więcej!

Zapraszamy Was do wspólnej podróży. Sprawdźcie rozkład lotu i wsiadajcie na pokład. Startujemy!

Oto nasze obecne projekty...

Kabina załogowa samolotu suborbitalnego

Czy żeby spełnić marzenie i polecieć w kosmos, musimy od razu rozważać Mars? Nie! Istnieje tańsza i prostsza alternatywa – loty suborbitalne. Co to takiego?

 

Loty suborbitalne to loty, podczas których przekraczamy umowną granicę kosmosu, czyli linię Kalmana, znajdującą się na wysokości ok. 90 km. Charakterystyczną cechą takich lotów jest możliwość doświadczenia przez kilka minut stanu mikrograwitacji.

 

W projekcie realizowanym na konkurs Student Areospace Challenge, zajęliśmy się tematem wyposażenia samolotu, a dokładnie – kapsułą załogową. Naszym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, przy jednoczesnym umożliwieniu im pełnego doświadczenia możliwości, jakie daje lot suborbitalny.

Projekt zdobył główną nagrodę – ESA Grand Prix podczas finału konkursu, który odbył się w Paryżu w czerwcu 2019 r.

 

Dowiedz się więcej o projekcie pod tym linkiem.

Kolonia marsjańska dla 1000 osób

Czy możemy stworzyć świat idealny na Marsie? Nad projektem samowystarczalnej kolonii marsjańskiej dla 1000 osób na konkurs Mars Colony Prize pracowaliśmy przez kilka miesięcy. Efektem jest kolonia oparta o ideę idealnego miasta. Plan miasta, infrastruktura, przemysł, design i funkcjonowanie społeczeństwa – to tylko kilka uwzględnionych aspektów.

 

Ze 100 zgłoszeń wybrano 25 finalistów, których pomysły zostaną opublikowane w książce „Mars Colonies: Plans for Settling The Red Planet”. Z nich jury wybrało najlepszą dziesiątkę projektów, które walczyć będą w finale. Nasz projekt jest jednym z nich! 

 

Więcej o naszym projekcie w linku.

Baza marsjańska

Zanim na Marsie zamieszka 1000 osób, to minie jeszcze trochę czasu. Stąd też większość konkursów przewiduje budowę mniejszych habitatów.

 

Na międzynarodowy konkurs First Colony on Mars, organizowany w ramach Kuala Lumpur Architectural Festival 2019, zajęliśmy się projektem bazy marsjańskiej dla 50 osób.  Innowacyjne podejście, możliwość dalszej rozbudowy i zapewnienie w pewnym stopniu samowystarczalności – to główne założenia naszego projektu.

...a to my!

Justyna Pelc

Inżynier automatyki i robotyki, zajmująca się komunikacją. Zafascynowana nowymi technologiami i kosmosem.

Magdalena Łabowska

Doktorantka na Wydziale Mechanicznym, zajmująca się drukiem 3D. Uwielbia fotografię, zwłaszcza analogową.

Beata Suścicka

Architekt i studentka szkła na ASP.  Interesuje się wzornictwem przemysłowym.

Piotr Torchała

Inżynier robotyki, obecnie student mechaniki i budowy maszyn. Zawodowo konstruktor,  prywatnie interesuje się inżynierią rakietową.

Gosia Popiel

Inżynier, obecnie studentka prawa. Zafascynowana prawem związanym z nowymi technologiami.

Andrzej Reinke

Programista i robotyk, zajmujący się tematem autonomii w robotyce. Prywatnie fan Elona Muska i fizyki.

Dokąd tym razem lecimy?